hu en
2008. Október 04. 22:41
FC Fehérvár - Paks: 4-1

4-1-re győzött az FC Fehérvár a magyar labdarúgó bajnokság 10. fordulójában. A mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést, a Videoton azonban összeszedte magát és jó játékkal, szép gólokkal magabiztosan tartotta otthon a 3 pontot.

A 7. percben a vendég csapat szerzte meg a vezetést. Kiss Tamás lőtte ki Sebők kapujának jobb felső sarkát, miután Koller labdaveszéséből Sipeki indította a paksiak tizesét. Nem úgy kezdődött tehát a találkozó, ahogy azt az 1500 fehérvári szurkoló szerette volna. A továbbiakban viszont erősödött a fehérvári nyomás, és ez főleg szögletekben mutatkozott meg. Az 5. sarokrúgást Farkas Balázs végezte el a baloldalról, a beadást Vujovics fejelte 7 méterről Kovács kapujába. Az első félidőben több gól nem esett, 1-1-el vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrész első 10 perce egyértelműen a Paksé volt, de hiába birtokolták a labdát, komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A 62. percben ismét a hazai drukkerek örülhettek: Sitku ollózta be 3 méterről a nemrég beállt Pavlicic kapufáról kipattanó lövését. 2-1 az FC Fehérvárnak! 3 perccel később megduplázta előnyét a Vidi méghozza Vujovic révén, aki szintén kétszeresére növelte góljainak számát. A 4-1-es végeredményt a 87.percben pályára lápő Kulcsár Tamás állította be a 93.percben, miután higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába, 16 méterről, Pavlicic passzát követően. Összeségében elmondható, hogy az FC Fehérvár megérdemelten lett 3 ponttal gazdagabb, és a 4-1-es végeredmény hűen tükrözi a játékot! Szép volt fiúk!

Hírek
Elek: A csapat küzdeni tudásának köszönhetően győztük le a Kaposvárt 2009. Október 04.
Elek Ákos ugyan csak egy félidőt játszott a tegnapi, Kaposvár elleni meccsen, Szakály Dénes helyett állt be a második 45 perc elején., ám ennyi idő is elég volt számára egy gyönyörű gólpasszhoz és egy hatalmas helyzethez.
Polonkai - két meccs, két gól 2009. Október 04.
Polonkai Attila az elmúlt két mérkőzésen két gólt szerzett, méghozzá két igen fontos gólt, hiszen a meccs első gólja mindig komoly lélektani hatással bír.
Hétvégi képgaléria 2009. Október 04.
Szombaton a Videoton U16 és U18 szerepelt hazai környezetben, mindkét gárda a Honvéd hasonló korú együttesét fogadta Sóstón. A két bajnokin készült képeket az alábbi linkeken tekinthatik meg szurkolóink:
Csehország a következő ellenfél 2009. Október 03.
Magyarország U20-as válogatottja - soha ne feledjük ki: soraiban Présinger Ádámmal, aki a három csoportmeccs során végig, 270 percet a pályán volt - sima mérkőzésen, 2-0-ra legyőzte az Egyesült Arab Emírségek csapatát, és csoportelsőként jutott tovább a legjobb tizenhat közé. A „minimális célkitűzést" ezzel teljesítő U20-asaink következő ellenfele - már egyenes kieséses rendszerben - Csehország lesz.
Videoton FC - Gabona Trans-Kaposvár 2-0 2009. Október 03.

2-0-ra győzött a Videoton a Kaposvár ellen, ha úgy tetszik, a listavezető behúzott a tabella tizenkettedik helyezettje ellen egy „tuti" meccset.

Videoton-Kaposvár, minden ami video! 2009. Október 03.
A szombat esti Videoton FC - Kaposvár bajnoki kapcsán a mérkőzés előtt Farkas II. Balázzsal, a szünetben Kovács Feri bácsival a mérkőzés után pedig Orbán Viktorral és Polonkai Attilával készített honlapunk rövid videointerjút, amit a "tovább" gombra kattintva nézhet meg.