hu en
2008. Szeptember 27. 22:17
DVTK - FC Fehérvár: 0-1

1-0-ra nyert az FC Fehérvár a Diósgyőr vendégeként a bajnokság 9. fordulójában. A mérkőzés egyetlen gólját Simek Péter szerezte a 8. percben.

Simek már a 8. percben bevette a miskolciak kapuját, amikor Pavlisics jobb oldali lapos beadását követően, a tizenhatos közepéről, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. A gól után megélénkült a mérkőzés, a két kapus jó teljesítménye kellett ahhoz, hogy az eredmény ne változzon. Az első félidőt követően az iram csökkent ugyan, de a második játékrészben is számos helyzetet láthatott a 3000 néző, köztük a 20 - 25 fehérvári szurkoló. Sitkuék sorra dolgozták ki a ziccereket, de újabb gólt már nem tudtak szerezni. Az FC Fehérvár győzelme megérdemelt, az eredmény viszont nem tükrözi tökéletesen a játék képét: több góllal is nyerhetett volna a Vidi.

Hírek
U12: Győzelem a centerpályán! 2009. Szeptember 27.
Óriási bejelentés "doppingolta" a Videoton U12 csapatát a Kalocsa elleni bajnoki előtt: A legifjabb korosztály pályafutása során először a Sóstói Stadion centerpályáján vívhatta bajnokiját! Az ifjak tettek az eredményes bemutatkozásról, 3-0-ra verték idősebb és fizikálisan erősebb vendégüket.
U14: Videoton - Kalocsa 5-1 2009. Szeptember 27.
Első félidei remeklésének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Videoton U14 a Kalocsa ellen. Müller Csaba tanítványai az első félórában négy gólt is lőttek, és végül 5-1-re nyerték a bajnokit.
A tabella tetején maradt a Vidi! 2009. Szeptember 27.
A forduló zárótalálkozóján az Újpest vereséget szenvedett Pakson - ez egyben azt is jelenti, hogy a Videoton az Úllői úti pontvesztés ellenére, a tabella tetején tudott maradni. A közvetlen vetélytársak közül a Debrecen döntetlent játszott Kaposváron, az MTK és az Újpest viszont vereséget szenvedett, egyikük sem tudott előzni.
Vasárnaptól világbajnokság, Présingerrel 2009. Szeptember 27.
Vasárnap este Egyiptomban, a magyar válogatott számára is elkezdődik a FIFA, ismertségét, népszerűségét, szakmai értékét tekintve harmadik számú tornája, az U20-as világbajnokság. Legutóbb 12 évvel ezelőtt szerepelt a magyar junior válogatott hasonló tornán - örömünkre, most a Videoton FC is képviselteti magát a nemrég egy angol U23-as csapat ellen Székesfehérváron is látott válogatottban: Présinger Ádám az Egervári Sándor által irányított csapat balhátvédje.
U17: Videoton FC-Puskás A. - Békéscsaba 2-0 2009. Szeptember 27.
Jó játékkal, a második félidő nagy részében emberhátrányban futballozva nyert 2-0-ra a Békékscsaba ellen a Videoton FC-Puskás Akadémia U17. Dobos Barna együttese Gajdos és Németh góljaival gyűrte le a viharsarkiakat.
U19: Váratlan vereség Sóstón 2009. Szeptember 27.
Óriási meglepetésre hazai pályán kapott ki a Videoton FC-Puskás Akadémia U19 korosztálya kiemelt bajnokságában. Disztl László együttesét a Békéscsaba győzte le 2-1-re a Sóstói Stadionban.