90 +3.Vége a mérkőzésnek!
90 +1.Scsepovics helyére Maric állt be.
90.3 perc a hosszabbítás.
86.GÓÓÓÓÓÓÓL!
Nego iramodott meg a jobb szélen, egyedül vezethette a labdát Királyra, azonban lövés helyett a passzt választotta, amely után kissé szerencsés körülmények között - egy vendég védőről - Géresi elé pattant, aki lefordult emberéről, majd kilőtte 9 méterről a bal alsót!

82.Rácz került hatalmas helyzetbe, közeli lövését nagy bravúrral védte Kovácsik!
80.

76.Lazovics helyére Géresi állt be.
74.Jancsó helyére Tóth állt be.
70.A második félidőben egyelőre kiegyenlített játékot láthatnak a nézők, kevés helyzettel.
66.Időközben a Honvéd fordított a Mezőkövesd otthonában, 2-1-re vezetnek, így jelen pillanatban továbbra is ugyanannyi pontjuk van, mint nekünk - a több győzelem miatt azonban ők állnak ismét az első helyen.
66.

63.Williams helyére az egykori Vidi-játékos, Gajdos Zsolt állt be.
62.Jagodics kapta a meccs első sárgáját.
58.

55.Negot lerántani sem sikerült a jobb szélen, francia játékosunk a középen meglóduló Scsepovicsot ugratta ki - de ismét magasban a partjelző zászlaja, ez is les!
53.Hadzic fejjel hozta játékba a labdát, mellyel Lazovicsot szándékozott kiugratni, de szerb támadónk leshelyzetből indult - szabadrúgás kifelé.
49.Juhász távoli fejesét védte magabiztosan Király.
46.A szünetben Mészáros helyére Polgár állt be a vendégeknél.
45 +2.Vége az első félidőnek.
45.2 perc a hosszabbítás.
43.Lazovics tekert néhány centivel kapu mellé körülbelül 23 méterről egy szabadrúgást.
41.Jancsó jó 25 méterről kínálta meg egy kapáslövéssel Kovácsikot, de kapusunk résen volt.
38.Gyors kontratámadás végén Scsepovics igyekezett a középen üresen érkező Negot játékba hozni, de labdája kissé rövid volt, így menteni tudtak a szombathelyi védők.
36.

34.Lazovics adott zseniális labdát a támadással felfutó Fiolának, aki az alapvonal elől visszapasszolta a játékszert Negonak, ő pedig kapásból kapu felé lőtt.
31.Szombathelyi szögletet követően Stopira és Scsepovics fejeltek össze a 16-osunkon belül - csatárunkat kell ápolni.
30.Eltelt az első 30 perc a találkozóból. A Haladás a 4. percben kihagyott egy száz százalékos ziccert, ezt követően fokozatosan átvettük a mérkőzés irányítását, és Loic Nego a 17. percben megszerezte a vezetést.
28.

25.A tabella 2. és 3. helyén álló Honvéd illetve Vasas is 1-0-ás vesztésre áll ebben a pillanatban. A Vasas "hazai pályán" a Paks ellen játszik, míg a Honvéd Mezőkövesdre látogatott. Valamennyi találkozó a 25. percben tart.
22.Nego vett át mellel szépen egy labdát 18 méterre a Haladás kapujától, majd egy pattanás után alig lőtt kapu mellé.
18.

17.GÓÓÓÓÓÓL!
Szolnoki vette célba Király kapuját, lövése egy védőről Nego elé pattant, aki egy nagyon szép cselt bemutatott, majd 14 méterről higgadtan a bal alsóba lőtt.

16.

15.Scsepovics tört kapura Lazovics labdájával, majd a középen érkező Negot kereste, de francia játékosunkat megelőzte védője, aki így fel tudott szabadítani.
10.Hadzic elé pattant a labda, aki 18 méterről, gondolkodás nélkül lőtt kapásból jó másfél méterrel kapu mellé. Szép jelenet volt, ha kicsit pontosabb a lövés, bajban lett volna Király Gábor.
7.A találkozó első percei - az eddigi egyetlen vendég helyzetet leszámítva - az ismerkedés jegyében teltek el.
4.Haladás-helyzet máris a meccs elején. Jancsó adott szép passzt Williamsnak, aki egyedül vezethette a labdát Kovácsikra, majd 14 méterről kapura lőtt, kapusunk azonban lábbal hatalmasat védett!
1.A Haladás kezdte a meccset!
-1.Gyászszünettel kezdődött a találkozó, Strahl Zoltánra emlékeztek meg, a Vidi törzsszurkolója 42 esztendősen hunyt el súlyos betegséget követően.
-2.Kezdés előtt Stopirat köszöntötte Kovács Zoltán sportigazgató, védőnk ugyanis ma játszik 100. alkalommal a magyar élvonalban!
-3.Érkeznek a csapatok! A mieink piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.
-15.

-20.
-25.A Vidi saját nevelésű játékosa, Lattenstein Norbert szerint ez lehet az a forduló, amely után a Vidi visszaáll az élre. A később a Haladásban is szereplő futballistával készült hosszabb interjúnkat ide kattintva olvashatja el!
-30.Pátkai Máté a csütörtöki edzést vádli-panaszok miatt abbahagyta, izomhúzódás miatt pedig nincs ma a Vidi keretében középpályásunk.
-36.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést!
-40.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, Szolnoki, Varga, Hadzic - Lazovics, Scsepovics
-60.

-65.Üdvözöljük szurkolóinkat Felcsútról, ahol 18-kor kezdődik a Vidi-Haladás bajnoki mérkőzés.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok
Mérkőzés után

Henning Berg:

Úgy gondolom, hogy jó mérkőzést láthattak ma a nézők. Egy jó formában lévő Haladást láttunk vendégül, akik ellen irányítani tudtuk a találkozót és lőttünk két szép gólt. A második játékrészben előfordult, hogy védekezésre kényszerültünk, de örülök annak, hogy sikerült kapott gól nélkül lehoznunk a találkozót - ehhez kellett Kovácsik Ádám két nagy védése is. Voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor jól játszottunk. Az első 5-10 perc nem sikerült jól, de utána át tudtuk venni az irányítást. Elismerem, lehetett volna több helyzetünk, mert a támadópozíciók megvoltak ehhez, de így is örülök a három pontnak. Ma kicsit lassabban játszottunk, mint a DVSC ellen, de a Haladás más stílusban játszott, mint a debreceniek. Viszont mi lőttük a legtöbb gólt a bajnokságban, senki nem szerzett nálunk több pontot, szóval úgy gondolom, jó pozícióból harcolunk tovább a bajnoki címért.

Mészöly Géza:

Az a furcsa helyzet állt elő, hogy a Vidi legjobb játékosa tulajdonképpen a kapusa volt. Brockhauser István ki is húzta magát a mérkőzés végén, igaza is van, sokat fejlődött az elmúlt időszakban Kovácsik Ádám. Nem volt több helyzete a hazaiaknak, mint nekünk, ez sok mindent elárul. Ritkán dicsérem a csapatomat vereség után, de ma azt tudtam mondani a fiúknak, hogy gratulálok, jól helytálltatok. A kispadról úgy láttam, hogy voltak olyan kétes szituációk, amelyek nem feltétlenül a javunkra szolgáltak, talán emiatt sem sikerült egalizálni. Összességében viszont a csapat azt tette, amit elgondoltunk, nagyon megnehezítettük a Vidi dolgát. Persze ebből a kilencven percből is lehet, és kell is tanulnunk, hogy a jövőben még jobban felvegyük a versenyt egy bajnokaspiráns ellen.

Győzelem a Haladás ellen - tovább tart a versenyfutás a Honvéddal

Nego és Géresi találataival nyertünk, a Budapest Honvéd Mezőkövesdről hozta el a három pontot.

Az OTP Bank Liga 30. fordulójában a tabella ötödik helyén álló Haladást fogadtuk Felcsúton. Henning Berg nem számíthatott Pátkai Mátéra, aki izomhúzódás miatt ezúttal nem volt a keretben. Helyette Szolnoki Roland került a kezdőbe, a többi helyen nem változtatott vezetőedzőnk a DVSC elleni győztes csapaton.

Kezdés előtt előbb Stopirat köszöntötte Kovács Zoltán sportigazgató, védőnk ugyanis ma játszott 100. alkalommal a magyar élvonalban, majd gyászszünettel emlékeztek a jelenlévők Strahl Zoltánra, a Vidi törzsszurkolójára, aki 42 esztendősen hunyt el súlyos betegséget követően.

A 4. percben a vendégek kerültek helyzetbe, Jancsó adott szép passzt Williamsnak, aki egyedül vezethette a labdát Kovácsikra, majd 14 méterről kapura lőtt, kapusunk azonban lábbal hatalmasat védett! A 10. percben Hadzic elé pattant a labda, aki 18 méterről, gondolkodás nélkül lőtt kapásból a kapu mellé. A 17. percben megszereztük a vezetést: Szolnoki vette célba Király kapuját, lövése egy védőről Nego elé pattant, aki egy nagyon szép csel után, 14 méterről a bal alsóba lőtt (1-0).

Néhány perccel később Nego majdnem duplázott, 18 méterről, egy pattanás után alig lőtt kapu mellé. A 34. percben megint francia játékosunk volt a befejező: Lazovics adott zseniális labdát a támadással felfutó Fiolának, aki az alapvonal elől visszapasszolta a játékszert Negonak, ő pedig kapásból kapu felé lőtt. A félidő vége előtt előbb Jancsó távoli lövését fogta Kovácsik, majd Lazovics tekert kevéssel a kapu mellé egy szabadrúgást 23 méterről.

A második félidő első felében az utolsó passzok nem voltak pontosak, így Vidi-helyzetet nem láthattunk, ugyanakkor a Haladás sem tudott lehetőséget kialakítani a kapunk előtt. A 82. percben aztán Rácz került hatalmas helyzetbe, közeli lövését nagy bravúrral védte Kovácsik! 10 perccel azután, hogy beállt, gólt szerzett Géresi Krisztián: Nego iramodott meg a jobb szélen, egyedül vezethette a labdát Királyra, azonban lövés helyett a passzt választotta, kicsit szerencsés körülmények között - egy vendég védőről - Géresi elé pattant a játékszer, aki lefordult emberéről, majd kilőtte 9 méterről a bal alsót (2-0)!

Az eredmény már nem változott, 2-0-ra legyőztük a Haladást. A Honvéd 5-1-re nyert Mezőkövesden, így továbbra is tart a versenyfutás a fővárosi piros-feketékkel a bajnoki címért. A következő fordulóban Újpestre látogatunk, a Honvéd az MTK-t fogadja.