Ajánld ismerősödnek!
Az ajánlást sikeresen elküldtük!
A MOL Aréna Sóstó előtti területen áll majd a Vidi legendás vezetőedzőjének emlékműve.

"A MOL Fehérvár FC tiszteletbeli elnöke és egykori legendás edzője, Kovács Ferenc számos kimagasló eredményt ért el a Videoton vezetőedzőjeként, neve örökre összefonódott Székesfehérvár és a bajnokcsapat nevével. A város köztéri alkotással állít emléket Kovács Ferenc mesteredző munkásságának és a klub legendás sikereinek a MOL Aréna Sóstó északi homlokzata előtt található területen" - olvasható Székesfehérvár honlapján a pénteki közgyűlés után.
Juhász László, képviselő, a közösségi médiában tett közzé bővebb információkat a készülő szoborról. Bejegyzése alapján az alkotás Nagy Benedek szobrászművész terve alapján készül el, várhatóan 2022 őszére.
Kovács Ferenc 1934. január 7-én született, idén ünnepelte volna 88. születésnapját.
Klubunk örökös tiszteletbeli elnöke játékosként 1954-ben mutatkozott be az élvonalban, az MTK-val magyar bajnok, KEK-döntős és kétszeres KK-győztes lett, a római olimpián bronzérmet nyert. Visszavonulását követően azonnal edzősködésbe fogott, előbb az MTK serdülő-, majd tartalékcsapatánál. Trénerként éppen akkor került először az élvonalba, amikor a Vidi is: 1968-ban ugyanis megkapta a fővárosi kék-fehérek első csapatának kispadját. Két szezon után a szintén NB I-es Egerhez szerződött, ahonnan 1972-ben Fehérvárra vezetett az útja. A következő évtizedekben három időszakban is irányította klubunkat és korábban elképzelhetetlen sikerekre vezette a csapatot.
1973-ban léphettünk ki először a nemzetközi kupaporondra, 1976-ban pedig ellentmondásos körülmények között maradtunk le az aranyéremről a Ferencvárossal szemben, majd az UEFA Kupában a Fenerbahcét és az Innsbruckot is kiejtettük. 1977 nyarán - akkor már fél éve Baróti Lajos segítője volt a válogatottnál - állt fel a Vidi kispadjáról és a Vasashoz távozott, ahonnan egy évet követően úgy jött el, hogy Baróti megüresedett szövetségi kapitányi székét foglalta el.
Hét meccsen ült a válogatott kispadján, majd féléves kihagyást követően az U21-es nemzeti csapat szövetségi edzője lett, valamint a Debrecen NB I-es együttesének vezetőedzője. Utóbbi tisztjét 1983-ig töltötte be, amikor is visszatért a Vidihez. Csapatunkból egy szezon alatt kiesőjelöltből bronzérmest, Szabó Józsefből gólkirályt faragott, 1984-85-ben pedig az újabb bronz mellett az örökké emlékezetes menetelés végén UEFA Kupa-ezüstérmet gyűjtött.
Egy évvel később Spanyolországba, a Las Palmashoz távozott, de 1987-ben harmadjára is visszatért egy idényre. 1988 után egy kis szünet, majd a Szeged kispadja jött, edzői karrierjét kétéves újpesti megbízatással zárta, a lila-fehérekkel kupagyőztes lett.
Mesteredzőnk 2008-ban tért vissza klubunk életébe, amikor tiszteletbeli elnökké avattuk. A harmadik bajnoki címünket még a helyszínen ünnepelte, de 2018. május 30-án váratlanul rosszul lett és tragikus hirtelenséggel elhunyt. Temetésén százak jelentek meg, hogy leróják tiszteletüket, az NB I zárófordulójában pedig minden pályán gyászszünetet tartottak az emlékére.

Egyéni felmérésekkel kezdődik majd a felkészülés a következő szezonra.

Budu Zivzivadze az NB I-ben, Szabó Levente az NB II-ben lőtt gólt győztes bajnokin.

A forduló 20 legmagasabb InStat-indexét elérő játékosa közé Nego Loic és Artem Sabanov került be.

Május 16. és 22. között 22 korábbi és jelenlegi vezetőnk, stábtagunk és játékosunk született.

Ferenczi Attila legendás vezetőedzőnk, Kovács Ferenc edzésmódszeréről szóló könyvét mutatta be Székesfehérváron Szabó József társaságában.

Klubunk örökös tiszteletbeli elnöke 2018-ban hunyt el.