hu en
2022. Március 09. 09:30  -  Óházy Bálint   -   Fotó: molfehervarfc.hu
Öt érdekesség, amit az FTC elleni bajnoki előtt tudni érdemes

A zöld-fehérek ellen egy idegenbeli 5-0 a legnagyobb győzelmünk, Nikolics a párharc legeredményesebb aktív játékosa.

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában vasárnap 17 órától a Ferencváros ellen lép pályára csapatunk a MOL Aréna Sóstóban (szurkolói információkat itt olvashatsz). A találkozóra való ráhangolódáshoz öt érdekességet gyűjtöttünk össze.

1. Örökmérleg

1968-tól napjainkig 106 mérkőzést játszott egymás ellen a két csapat a legmagasabb osztályban, ezeken a Vidi 27-szer, az FTC 50-szer győzött, 29 alkalommal pedig döntetlen született. Az első Ferencváros elleni NB I-es bajnokinkat 1968-ban a zöld-fehérek nyerték 1-0-ra, a mieink az 1971/1972-es szezonban, egy hazai, 4-3-ra végződő találkozón aratták első sikerüket. Az eddigi mérkőzéseken átlagosan 2,6 gól született, a legtöbb a már említett 1972-es 4-3-as, valamint egy 1980-ban lejátszott, 5-2-es Vidi-sikert hozó meccsen. A párharc gólaránya 167:113 a Ferencváros javára.

2. A legnagyobb Vidi-győzelmek

Szinte napra pontosan tizenegy évvel a vasárnapi mérkőzés előtt, 2011. március 12-én a Ferencváros otthonában arattuk klubunk NB I-es történelmének holtversenyben legnagyobb arányú győzelmét. A régi Albert Stadionban mintegy 10 000 néző előtt lejátszott bajnokin André Alves, Dusan Vasziljevics, Lencse László, Marko Andjics és Polonkai Attila góljaival 5-0-ra győzött Mezey György együttese, amely a szezon végén klubunk történetének első bajnoki címét is megszerezte, míg az FTC abban az idényben harmadikként zárt. Az 5-0-s siker azért is volt különleges, mert korábban egy nem budapesti csapat sem nyert ekkora arányban bajnokit az Üllői úton. Háromszor arattunk három gólos győzelmet a IX. kerületiek ellen, 1977-ben 3-0-ra, 1980-ban 5-2-re, 2017-ben pedig 4-1-re győzött csapatunk.

A 2011-es, 5-0-s siker összefoglalója:

3. Nagy fordítás Sóstón

Az egyik legemlékezetesebb hazai mérkőzésünket a Ferencváros ellen közel 30 évvel ezelőtt, 1992 novemberében játszottuk: Lipcsei és Balogh góljaival a zöld-fehérek a 20. percben már 2-0-ra vezettek, amit a félidőig meg is tartottak, ám a második játékrészben a mieink négy percen belül megfordították a meccset. Az 58. és a 62. perc között Horváth Ferenc kétszer, Németh Zoltán egyszer talált be, aminek köszönhetően a hármas sípszót követően Vidi-sikert ünnepelhetett a Sóstói Stadion 18 ezres szurkolótábora.

A mérkőzés összefoglalója:

4. A legeredményesebb aktív játékos

A Vidi és a Ferencváros mérkőzéseinek jelenleg is aktív legeredményesebb játékosa együttesünket erősíti: csapatkapitányunk, Nikolics Nemanja eddig 18 FTC elleni bajnokin lépett pályára piros-kékben, ezeken hétszer talált be a zöld-fehérek kapujába, ezeken kívül a Magyar Kupában is lőtt már gólt vasárnapi ellenfelünknek. Nikónak vasárnap a Fradi elleni góljainak növelése mellett a klubrekord megdöntésére is lehetősége lesz, a Vidi élvonalbeli góllövőlistáját jelenleg Szabó Józseffel holtversenyben, 111 góllal vezető támadónk egy FTC elleni gól után már egyedül állna az örökös góllövőlista élén.

5. A dátum: március 13.

Legutóbb 2010-ben játszottunk NB I-es bajnokit a vasárnapi mérkőzés napján, akkor André Alves és Nikolics Nemanja góljaival 2-0-ra nyertünk a Pápa ellen. A Ferencváros ellen 1983-ban játszottunk bajnokit március 13-án, azt a meccset a zöld-fehérek nyerték 2-0-ra, 2019-ben viszont Magyar Kupa-elődöntőn Juhász Roland és Paulo Vinícius találataival 2-1-re vertük őket, ami fontos lépés volt a kupa megnyeréséhez vezető úton.

Az FTC elleni bajnoki napján született ukrán szélsőnk, Ivan Petrjak, korábbi klubigazgatónk és középpályásunk, Burcsa Győző, három korábbi játékosunk, Tímár Mihály, Kellner Zsolt és Macsicza Dávid, valamint 2018-as bajnokcsapatunk erőnléti edzője, Goran Basarics is.

MOL Fehérvár FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek