hu en
2022. Február 02. 16:30  -  Óházy Bálint   -   Fotó: molfehervarfc.hu
Artem Sabanov a MOL Fehérvár FC új játékosa!

Az ukrán válogatott hátvéd a Dinamo Kijevtől érkezik Fehérvárra.

Az ukrán Dinamo Kijev és klubunk szerdai megállapodásának értelmében a Vidiben folytatja pályafutását az ukrán és lengyel bajnok Artem Sabanov.

A 29 éves, 190 cm magas középhátvéd 1992. március 7-én született Kijevben. A Dinamo Kijev és az Arsenal Kijev utánpótlás-csapataiban nevelkedett, 2013 szeptemberében utóbbi együttes színeiben debütált az ukrán élvonalban, a Szevasztopol elleni bajnokin, majd a télen a szintén első osztályú Voliny Luckba igazolt. Itt a következő szezonban 22 bajnokin pályára lépve már csapata alapembere volt és megszerezte első gólját is az ukrán élvonalban. Három évet követően átigazolt a Stal Kamianskébe, ahol a tavaszi idényben 13 bajnokin kapott lehetőséget.

A 2017/2018-as szezont már az Európa Liga selejtezőjében is érdekelt Olimpik Donyeckben kezdte meg, fél évvel később viszont megszerezte őt a legnagyobb ukrán klub, a Dinamo Kijev, amelynek színeiben 2018 tavaszán, a Lazio elleni nyolcaddöntőben debütált az Európa Ligában. Nyáron már Bajnokok Ligája-selejtezőn lépett pályára, majd három Európa Liga-meccsen játszott, amit 2019 őszén további öt követett.

A 2019/2020-as idényben Ukrán Kupa- és Ukrán Szuperkupa-győztes lett a Dinamóval, miközben a bajnokságban is csapata alapembere volt, a szezonban 28 bajnokin lépett pályára. Együttese a 2020/2021-es idényben a Bajnokok Ligájában is szerepelt, a legrangosabb európai kupasorozatban a Barcelona ellen, a Camp Nouban mutatkozott be. A szezon második felét kölcsönben a lengyel Legia Varsónál töltötte, ahol bajnoki címet nyert, és mivel ebben az idényben a Dinamo ukrán bajnok lett, mindkét bajnokságban aranyérmes csapat tagja volt a bajnoki év végén.

2021 nyarán visszatért Kijevbe, ősszel 6 bajnokin, egy kupameccsen és a Bayern München elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen lépett pályára. Pályafutása során eddig 149 ukrán és 7 lengyel élvonalbeli bajnokin, 17 ukrán és egy lengyel kupamérkőzésen, 2 Bajnokok Ligája-, és 9 EL-meccsen játszott.

Szerepelt hazája U18-as és U19-es válogatottjában, a felnőtt ukrán nemzeti csapatban 2017 novemberében, Andrij Sevcsenko szövetségi kapitánysága alatt debütált, azóta is rendszeresen meghívót kap az ukrán válogatott keretébe.

"Mindenképp szerettük volna magasítani a védelmünket, azon belül pedig bal lábas belső védőt kerestünk. Nagyon örülök, hogy sikerült leigazolnunk Artemet, abban bízom, hogy érkezésével a mellett, hogy fejjátéka elöl és hátul is a csapat erősségére válik majd, játéképítésben is sokat tudunk előrelépni. Bízunk benne, hogy a szombati bajnokiig megérkezik a játékengedélye is és már számíthatunk a játékára a Debrecen ellen" - nyilatkozta új igazolásunkról Sallói István sportigazgató.

"Nagyon motivált vagyok, olyan csapatból érkezem, ahol belénk nevelték a győztes mentalitást és folyamatosan címekért küzdöttünk. Fehérváron is ilyen céljaim vannak, olyan játékos vagyok, aki minden meccset meg akar nyerni. Harcos csapatjátékosnak tartom magam, mindent meg fogok tenni, hogy a csapattal elérjük a céljainkat. Az átigazolásomban szerepet játszott az is, hogy a Vidiben futballozó honfitársaimtól csupa jót hallottam a klubról és biztos vagyok benne, hogy ők is segíteni fogják azt, hogy gyorsan beilleszkedjek" - mondta a szerződés aláírása után Artem Sabanov.

Klubunk megvásárolta Artem Sabanov játékjogát, a hátvéd a két és fél évre szóló szerződést írt alá a MOL Fehérvár FC-vel.

MOL Fehérvár FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek