hu en
2018. Szeptember 23. 08:00  -  Wéninger Ákos
Kupaellenfelünk jelenleg a 11. helyen áll az NB III-ban

A Vidi még sosem játszott a Cigánd ellen, azonban korábbi Vidi-játékos szerepelt már az NB III-as csapat keretében.

Az NB III Keleti csoportjában szereplő alakulat jelenleg a 11. pozíciót foglalja el a tabellán 7 fordulót követően, 2 győzelem mellé 5 vereséget gyűjtöttek. Legutóbb hazai pályán 3-1-re kaptak ki attól a Nyírbátori FC-től, amely jelenleg a tabella 5. helyén áll, és szombaton az NB II-es Nyíregyházát látta vendégül a Magyar Kupában, és 3-0-ás vereséget szenvedett a másodosztályú együttestől.

A Cigánd nemrég történetük legnagyobb eredményeképp megfordult az NB II-ben is: a 2015-16-os idény végén ugyanis a másodosztály létszámát 16-ról 20 csapatra bővítették, így a három csoport legjobb bronzérmeseként egy divízióval feljebb kerülhettek. A klub azt megelőzően sohasem játszott ilyen magas szinten, megragadniuk pedig nem sikerült, 19. helyen búcsúztak. A magyarfutball.hu adatai szerint 1986-os színre lépésüktől 2008-ig megyei szinten, majd 2009-től az NB III-ban vitézkedtek, 2004-05-ben még a hetedosztályban is megfordultak. A 2017-18-as szezont a 10. helyen zárták az NB III-ban.

A Kisvárda mellett, de már a Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyehatár borsodi oldalán fekvő település csapatának jelenlegi házi gólkirálya Molnár László Attila és Fodor András 2-2 találattal, legismertebb labdarúgójuk pedig Bokros Tibor, aki 2008-09-ben 10 NB I-es meccsen kapott szerepet, azóta pedig 159 NB II-es bajnokin lépett pályára, az előző idényben az élvonalbeli Balmazújvárosnál egyszer ülhetett kispadra. Rajta kívül Engel Alex (Vasas, Mezőkövesd, Kazincbarcika), Fodor András (Tuzsér, Kisvárda), Zanko Hryhoriy (Kisvárda), Gazsi Tamás (Balmazújváros, Szolnok) és Angyal Norbert (DEAC, Balmazújváros, Szolnok) is NB II-es múlttal bír, míg Hrabina Alex 2015. február 21-én a 92. percben csereként beállva a Nyíregyháza színeiben debütált az élvonalban, azóta Szolnokon és Békéscsabán is megfordult a másodosztályban. Érdekesség, hogy az egykori Vidi-játékos, Barcsay Márk - aki 2010 és 2014 között szerepelt klubunk utánpótlásában, valamint a Vidi II-ben - 2015 és 2017 között a Cigánd labdarúgója volt.

Klubunk története során a Cigánddal sem tét-, sem edzőmeccsen nem játszott még.

MOL Fehérvár FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek