hu en
2016. Március 31. 08:30  -  Wéninger Ákos   -   Fotó: vidi.hu, osztalynaplo.hu
Isten éltesse, Végh Tibor!

Klubunk legendája, akinél több bajnoki meccset senki sem játszott csapatunkban, ma ünnepli 60. születésnapját.

ADATLAP

VÉGH TIBOR

Születési hely. Székesfehérvár

Születési idő: 1956. március 31.

Poszt: hátvéd

NB I-es mérkőzések száma a Videoton FC-ben: 419

Nemzetközi mérkőzések száma a Videoton FC-ben: 32

Magyar válogatott: 1 alkalommal

Legnagyobb sikerei játékosként:
- Bajnoki ezüstérem (1976)
- Bajnoki bronzérem (1984, 1985)
- Magyar Kupa ezüstérem (1982)
- UEFA-Kupa ezüstérem (1985)

1975

TEREMTORNA

Egy 1975-ös teremfoci képen, az alsó sorban középen, Csongrádi Ferenc és Tieber László között.

1983/1984

A bronzérmes Videoton

Végh Tibor az alsó sorban jobbról a második.

1985

Videoton SC - FK Željezničar 3-1

Vadász 83. percben szerzett gólját így ünnepelte Végh Tibor.

1985

UEFA-kupa-döntő, első mérkőzés

Végh Tibor és Carlos Santillana, a két kapitány.

Végh Tibor 1956. március 31-én született Székesfehérváron. Csapatunk saját nevelésű labdarúgója 12 évesen kezdett el futballozni a Vidiben. 1974. október 5-én, 18 évesen mutatkozott be az élvonalban egy Újpest elleni, hazai találkozón, melyen 1-1-es döntetlen született.

Egyedülálló pályafutást tudhat magáénak a Vidi játékosaként, hiszen 15 szezonon keresztül szolgálta klubunkat. Sem előtte, sem pedig azóta egyetlen fehérvári játékos sem lépett pályára együttesünkben annyi bajnoki mérkőzésen, mint ő. Összesen 419 NB I-es találkozón húzta magára a piros-kék mezt, és 7 alkalommal volt eredményes.

Végh Tibor egy-egy bajnoki- és Magyar Kupa (MNK) ezüstérmet, két bajnoki bronzérmet szerzett a Vidivel, és tagja volt a UEFA-kupa döntőig menetelő csapatunknak is. A csapatból egyedül ő játszotta végig mind a 12 UEFA-Kupa mérkőzést. A Manchester United ellen a továbbjutást eldöntő tizenegyes párbajban ő is értékesített egy büntetőt. A Real Madrid elleni döntő első, székesfehérvári mérkőzésén ő viselte a csapatkapitányi karszalagot, mivel Csongrádi sérülés miatt nem léphetett pályára.

Az 1985/86-os nemzetközi kupaszezonban újabb gólt szerzett. Az UEFA-kupa első körében az FF Malmöt láttuk vendégül Székesfehérváron, és Végh góljával 1-0-ra nyertünk. Mivel a visszavágón 3-2-re kikaptunk, így ez a találat tulajdonképpen továbbjutást jelentett.

Az utánpótlás-válogatottban, a 70-es évek második felében, több alkalommal is magára húzhatta a címeres mezt. A felnőtt válogatottban egyszer lépett pályára, 1987. április 29-én Rotterdamban, a Hollandia elleni Eb-selejtezőn, melyet végül 2-0-ra elveszítettünk.

1989. június 10-én játszotta utolsó mérkőzését a Vidiben. Akár csak 15 évvel korábban, az első élvonalbeli meccsén, ezen az összecsapáson is 1-1-es végeredmény született, az ellenfél pedig a Siófok volt.

Ezt követően az osztrák Kirschlag csapatában játszott rövid ideig, majd a Paksi SE játékosa lett. 1989-ben a Haladásban 7 bajnoki mérkőzésen szerepelt. 1990-ben a Veszprémi SE-ben 3 bajnoki találkozón lépett pályára. 1991-ben az MTK-VM-hez igazolt, ahol 8 bajnokin kapott lehetőséget. Utolsó élvonalbeli meccsét 1990. november 25-én játszotta (MTK-VM - Bp. Honvéd 2-4).

1991 és 1997 között négy osztrák csapatnál dolgozott játékosedzőként: Kirschlag, KSV Kirchberg, SV Drassmarkt, SC Wiesen. 1997 és 2004 között már csak edzői munkát vállalt, továbbra is osztrák csapatoknál: Oberwaltersdorf, SC Münchendorf, SG Pitten.

2004 és 2007 között az FC Sopron utánpótlás edzője volt. 2007 év végén a csapat megbízott vezetőedzője lett.

2008-tól ismét Ausztriában dolgozott, az FC Aspang csapatának volt a vezetőedzője 2009-ig.

2010-től ismét a Sopron vezetőedzője lett, 2011-ben megnyerte csapatával az NB III-as bajnokságot, így hosszú idő után ismét NB II-es csapata lett Sopronnak.

Végh Tibor napjainkban is a hűség városában él, és MLSZ-ellenőrként tevékenykedik.

Klubunk legendájának ezúton is nagyon boldog születésnapot kívánunk!

MOL Fehérvár FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek