hu en
2011. Március 31. 17:30  -  Németh Zoltán
Szolnoki MÁV, az egyetlen - Videó

Egy 12 esztendeje megesett vereségért vághatunk vissza a Monicomp Liga sereghajtójának otthonában.

Egyesületünk a Szolnoki MÁV gárdájával mindössze egyetlen alkalommal, az őszi 3-1-es hazai győzelmünkkor találkozott az élvonalban, a másodosztályban töltött évekből azonban szép Vidi-sikereket őriznek a históriáskönyvek. Klubunk két alkalommal búcsúzott az élvonaltól, majd mindkét alkalommal rögtön ki is vívta a feljutást, mindkét esztendőben ott volt a vert mezőnyben a Szolnok is.
A Videoton SC az újoncként végigküzdött 1968-as bajnokság végén kiesett, de 1969-ben lendületből vissza is jutott a legmagasabb osztályba. Az NBI/B-ben bemutatott aranyérmes menetelésnek a Szolnok is áldozatává vált, a szezon 6. fordulójában, hazai pályán 5-0-ra, a 22. körben pedig vendégként 2-1-re nyert a Vidi.
A Videoton FC története során másodszor - és remélhetőleg utoljára - 1999 nyarán búcsúzott a legmagasabb osztálytól. A távollét szerencsére ezúttal is a minimális egy szezonra korlátozódott, egyesületünk ugyanis minden rekordot megdöntve nyerte meg az akkori másodosztálynak számító NBI küzdelmeit az 1999/2000-es idényben. A Csank János vezetőedző által iránytott menetelés során a Videoton 38 bajnokin 101 pontot gyűjtött 104 rúgott és 19 kapott góllal. Ebben a szezonban a Szolnokkal is találkozott egyesületünk, hazai pályán 4-0-ra győztünk, míg a 29. fordulóban Szolnokon játszott bajnokit a hazaiak nyerték 3-1-re, a MÁV volt az egyetlen, mely legyőzte csapatunkat az NBI 1999/2000-es kiírásában.

Az 1999/2000-es másodosztályban hazai pályán aratott 4-0-ás sikerünk összefoglalója:

A 2000-es években két alkalommal a Magyar Kupában találkoztunk a szolnoki csapattal, valamennyi párharc a Videoton sikerét hozta. A 2001/2002-es kiírásban, a 16 közé jutásért 3-0-ra nyert csapatunk, míg a 2004/2005-ös kiírás 3. fordulójában vendégként arattunk 3-1 arányú győzelmet.
 

MOL Fehérvár FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek