hu en
2008. Március 27. 21:11
Hihetetlen balszerencse vetett véget kupaálmainknak

Együttesünk drámai véghajrában búcsúzott a Magyar Kupától. A Debrecen Igor Bogdanovic 31. percben szerzett góljával, majd Kerekes Zsombor 56. percben született találatával már 2-0-ra vezetett, ám a finisben esélyt szereztünk a hosszabbításra. Koller Ákos a 84. percben szépített, és akkor úgy tűnt, hogy a továbbjutás az extra játékidőben dől majd el. Nem így történt...

Két perccel csapatkapitányunk gólja után Mohl Dávid és Dombi Tibor 16-oson belül történt találkozása miatt, Bede Ferenc játékvezető tizenegyest ítélt a Debrecennek. A büntetőt Takács Zoltán végezte el, a kapu bal oldalára lőt, de Sebők Zsolt nagyszerű vetődéssel mentett. A labda Pavol Durica elé került, „Pali” fel akart szabadítani, azonban ehelyett kapunk bal felső sarkába lőtt… Ez a gól azt jelentette, hogy a Debrecen 4-3-mas összesítéssel bejutott a kupa legjobb négy csapata közé, mi pedig kiestünk.

"Mi irányítottuk a mérkőzést, sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, a végjátékban izgalmasan alakult a mérkőzés, a Fehérvár nagyon beleerősített, de mi is hagytunk ki helyzeteket. A két meccs alapján, úgy érzem,megérdemelten jutottunk tovább." - nyilatkozta a mérkőzés után Herczeg András, a Debrecen mestere.

"Az első félidőt jól kezdtük, de a második játékrészben már hullámzóbb teljesítményt nyújtottunk. Aztán, tulajdonképpen egy felesleges szabálytalanság miatt buktunk el.Ráadásul egy nem mindennapi öngóllal kellett búcsúznunk a kupaküzdelmektől, pedig 2–0 után mindent megpróbáltunk, és volt is esélyünk a hosszabbítás kivívására." – jelentette ki edzőnk, Disztl László.

Hírek
Jegyértékesítés az ETO elleni mérkőzésre 2009. Március 27.
Szerdához hasonlóan, a vasárnap 17.30-kor kezdődő, Ligakupa elődöntőn is a főlelátó (ABCD-szektor) és a vendégszektor lesz nyitva. A főlelátóra 1400-, és 700  forintba, míg a vendégszektorba 1000 forintba kerülnek a jegyek.  A bérletek természetesen érvényesek.  A külső pénztárak 15.30 órakor nyitnák ki és csak jegyet árulnak!
Farkas :"A Győr kiszámíthatatlan csapat" 2009. Március 27.
"Meglepett minket a Győr továbbjutása, mi szinte biztosra vettük, hogy az Újpesttel fogunk játszani" - mondta Farkas Balázs a vasárnapi Ligakupa negyeddöntő első mérkőzése kapcsán. "De hát ilyen a futball. Véleményem szerint a Győr kiszámíthatatlanabb csapat, mint az UTE, ezért ebből a szempontból nehezebb dolgunk lesz."
Hétvégi program 2009. Március 27.
A hétvégén nyolc utánpótlás bajnokit rendeznek a Sóstói Stadionban. Az FC Fehérvár U16 és U18 kivételével valamennyi korosztályos csapatunknak hazai környezetben szurkolhatunk majd.
Koszta, aki Prágában a Jani lett 2009. Március 27.
Vajon mi kell a legendává váláshoz? A kérdésre, sokan adnákazt a választ, hogy hosszú időn keresztül, magas szinten kell teljesíteni,valamely közösségi cél érdekében. És az, aki a legfontosabb pillanatot ragadjameg? Koszta Jánosnak megadatott – mindkettő.
Ocskay nevét viseli majd a hokicsarnok 2009. Március 26.
Ifjabb Ocskay Gáborról nevezik el a Fehérvári Jégcsarnokot - döntöttcsütörtöki ülésén Székesfehérvár közgyűlése. Stettler Zsuzsanna, azönkormányzat sajtófelelőse csütörtökön az MTI-nek elmondta, hogy aközgyűlés felveszi a kapcsolatot a családdal, hogy "Ifjabb OcskayGábor" vagy "Ocskay Gábor" legyen a csarnok neve.
Az ETO lesz a Vidi ellenfele a Ligakupában 2009. Március 26.
A csütörtök esti, utolsó Ligakupa-negyeddöntőn a Győri ETO Újpesten is győzni tudott, így az elődöntőben a "kupaspecialista" (még a Magyar Kupában is versenyben levő) zöld-fehér csapat lesz a Vidi ellenfele. A kétmeccses párviadal első felvonására vasárnap, 17.30-tól, a Sóstói Stadionban kerül sor.