hu en
2008. Március 19. 19:02
2-1-re győztünk a Debrecen ellen

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első találkozóján csapatunk a Sóstói Stadionban 2-1-re nyert a DVSC-TEVA ellen, góljainkat Farkas Balázs és Sitku Illés szerezte. A visszavágóra március 27-én, csütörtökön 18 órakor kerül sor, Debrecenben.

Villámgyorsan emberelőnybe kerültünk: a 4. percben Szűcs visszarántotta Sitku Illést, és Fábián sporttárs egyből piros lapot adott a debreceni védőnek. Az emberelőnyt gyorsan valódi előny is követte: a szabadrúgást Farkas Balázs végezte el a 16-os vonaláról, és középpályásunk a bal alsó sarokba bombázott (1-0). Ezután Sebők Zsolt két debreceni gólszerzési kísérletet hiúsított meg könnyed védéssel, majd ellenfelünk kapusa, Balogh János fejelte el a labdát a 16-oson kívül Sitku elől. A 18. percben Farkas fejelt a kapu mellé, majd nem sokkal később Simek Péter tette próbára Baloghot egy 14 méterről leadott lövéssel, de a kapus mentett. Fölényünk egyre egyértelműbbé vált, de - bár Juszuf Dajics és Lázár Pál is szerezhetett volna gólt a szünet előtt - az első félidőben nem tudtuk növelni előnyünket.

A második félidő első időszaka kemény, olykor durva játékot hozott, majd az 59. percben meglepetésre egyenlített a Debrecen: Leandro 20 méterről, szabadrúgásból lőtt a léc alá (1-1). A 67. percben azonban már ismét vezettünk: Nagy Dániel lövése után Sitku Illés fejelt bele a labdába, ami 14 méterről hullott a hálóba (2-1). A gól után is adódtak helyzeteink, de az eredmény már nem változott, így a jövő héten, Debrecenben egygólos előnnyel kezdjük majd a visszavágót.

Fehérvár FC - DVSC-TEVA 2-1 (1-0)
Fehérvár FC: Sebők Zsolt - Lázár Pál, Koller Ákos, Horváth Gábor, Mohl Dávid - Polonkai Attila Sifter Tamás - Simek Péter, Farkas Balázs, Juszuf Dajics - Sitku Illés
DVSC-TEVA: Balogh János - Bíró Péter, Kolmlósi Ádám, Szűcs István, Szatmári Csaba - Huszák Tamás, Varga József, Rezes László, Leandro De Almeida - Igor Bogdanovics, Dorge Rostand Kouemaha
Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)
Csere: Dajic helyett Nagy D. az 50., Simek helyett Dvéri a 70. illetve Rezes helyett Éles a 68., Leandro helyett Bernáth a 71. percben
Gólszerző: Farkas B. a 4., Sitku a 67. illetve Leandro az 59. percben

Hírek
Máté az U20-as válogatottban 2009. Március 19.
A nemrégiben Fehérvárra igazolt, többszörös utánpótlás válogatott csatár Máté János ismét lehetőséget kap az U20-as korosztály legjobbjai között. A csapat április 25-én indul és április 27-én játszik Dubaiban.
A REAC elleni statisztikánk 2009. Március 19.
Mivel a rákospalotai egyesület nem tekint vissza hosszú első osztályú múltra, az évkönyvek nem őriznek vastag statisztikákat a két együttes összecsapásairól sem:az FCF és a REAC eleddig hétszer játszott egymás ellen NB-I-es mérkőzést.
A Vidizóna ma esti tartalma 2009. Március 19.
Ma este 8 óra után néhány perccel ismét jelentkezik a Vidizóna a Fehérvár Televízión. A műsor mai tartalma:
Közös mozilátogatás 2009. Március 19.
Ma este a budapesti Uránia Filmszínházban az FC Fehérvár felnőtt és utánpótlás csapatai, valamint a felcsúti Puskás Akadémia hallgatói zártkörű vetítésen együtt tekintik meg a Puskás Ferenc életéről és karrierjéről szóló, Puskás Hungary című legújabb alkotást.
U18: FCF - Dunaújváros 1-1 2009. Március 19.
A Ferencvárostól elszenvedett vereség után idei második mérkőzésén begyűjtötte első pontját az FC Fehérvár U18. Toldi Gábor edző fiai a Dunaújvárossal remiztek a Sóstói Stadionban.
U16: FCF - Dunaújváros 0-1 2009. Március 19.
A hétvégén a Ferencváros otthonában aratott győzelem után hazai pályán próbált újabb három pontot gyűjteni az FC Fehérvár U16. A piros-kék ifjak erőfeszítését ezúttal nem kísérte szerencse, a Dunaújváros egy távoli bombával nyerni tudott Sóstón.