hu en
2022. Május 07. 05:50  -  Óházy Bálint   -   Fotó: molfehervarfc.hu
Öt érdekesség, amit az újpesti bajnokink előtt tudni érdemes

Az Újpest ellen arattuk klubunk történetének holtversenyben legnagyobb idegenbeli győzelmét az élvonalban, vezetőedzőnk a tavalyi szezonban kétszer is nyert a Megyeri úton.

Az OTP Bank Liga 32. fordulójában vasárnap 18:45-től az Újpest ellen lép pályára csapatunk a Szusza Ferenc Stadionban (szurkolói információkat itt olvashatsz). A találkozóra való ráhangolódáshoz öt érdekességet gyűjtöttünk össze.

1. Örökmérleg

1968 óta 116 mérkőzést játszott egymás ellen az élvonalban a Vidi és az Újpest, az örökmérleg pedig a mieink felé billen el: 50 fehérvári győzelem mellett 42 újpesti siker és 24 döntetlen született. Kezdetben az Újpest örülhetett többet a két csapat mérkőzésein, az elmúlt időszak viszont egyértelmű fehérvári fölényt mutat, az elmúlt 28 egymás elleni bajnokin mindössze ötször győztek a lila-fehérek. A mérkőzések gólaránya 182:166 a mieink javára, ez meccsenkénti hármas gólátlagot eredményez.

2. A legnagyobb idegenbeli győzelem az élvonalban

2021. január 23-án holtversenyben klubunk történetének legnagyobb élvonalbeli idegenbeli győzelmét aratta csapatunk az Újpest otthonában: Funsho két, valamint Zivzivadze, Petrjak és Nikolics egy-egy góljának köszönhetően aratott 5-0-s győzelmet a Márton Gábor vezette együttesünk. Ezen kívül az FTC ellen 2011-ben, valamint a Pápa ellen 2014-ben arattunk 5-0-s sikert idegenben, hazai pályán egy Eger és egy Tiszakécske elleni 8-0-s győzelem a Vidi legnagyobb élvonalbeli sikere.

A tavaly januári 5-0-s győzelem összefoglalója:

3. Ismerős arcok

Csapatunk játékosai közül Nego Loic erősítette korábban vasárnapi ellenfelünket, magyar válogatott játékosunk 2013-ban, illetve a 2014/2015-ös szezonban futballozott lila-fehérben. Kapusedzőnk, Brockhauser István játékosként, kapusedzőként és technikai vezetőként is erősítette az Újpestet, sportigazgatónk, Sallói István pedig ügyvezetőként, később sportigazgatóként dolgozott a IV. kerületi klubnál.

Az újpesti keretből a Vidiben 2011 és 2016 között szerepelt kapus, Filip Pajovics és a csapatunkat 2011 és 2013 között erősítő Nikola Mitrovics játszott korábban Fehérváron, Budu Zivzivadze pedig jelenleg kölcsönben erősíti a lila-fehéreket.

4. Vezetőedzőnk újpesti győzelmei

Csapatunk vezetőedzője, Michael Boris februárban egy Újpest elleni hazai bajnokin debütált a Vidi kispadján, és bár az a találkozó ellenfelünk 2-1-es sikerével ért véget, a német szakembernek az Újpest otthonában játszott korábbi bajnokijairól szép emlékei lehetnek. Az MTK Budapest vezetőedzőjeként a 2020/2021-es szezonban mindkét NB I-es mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott: 2020 novemberében 4-0-s, 2021 áprilisában 3-1-es sikernek örülhetett a Megyeri úton.

5. A dátum: május 8.

A XXI. században még nem hozott három pontot csapatunknak a május 8-i dátum, ezen a napon 2011-ben a Honvéd otthonában játszottunk 2-2-es döntetlent, 2004-ben pedig a Békéscsabától kaptunk ki hazai pályán 3-1-re. Legutóbb 1999-ben nyertünk a vasárnapi bajnoki napján, akkor a Vácot győztük le Sóstón 3-2-re.1985-ben ezen a napon játszotta csapatunk az UEFA Kupa döntőjének odavágóját, amit a Real Madrid 3-0-ra nyert meg.

Május 8-án ünnepli születésnapját a 2001/2002-es szezonban együttesünket irányító Várhidi Péter, a Vidivel 2008-ban Ligakupa-győztes Halasi Péter, valamint csapatunk egyik fizioterapeutája, Kátai Roland.

MOL Fehérvár FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek